dandi
|
 |
« Reply #510 on: October 14, 2008, 07:01:14 AM » |
|
 Благодарско! Надявам се искрено и тя един ден да бъде добра майка като твоята Меца!  Дай Боже,пажелавам ти го от сърце. Дано си намериш достоен татко за бъдещите кутрета най после 
|
|
|
Logged
|
|
|
|
annna_79
Jr. Member
 
Gender: 
Posts: 82
geta i neron
|
 |
« Reply #511 on: October 14, 2008, 09:50:26 AM » |
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
STARTER
|
 |
« Reply #512 on: October 14, 2008, 09:57:03 AM » |
|
Кой това?
|
|
|
Logged
|
|
|
|
annna_79
Jr. Member
 
Gender: 
Posts: 82
geta i neron
|
 |
« Reply #513 on: October 14, 2008, 10:00:07 AM » |
|
този и още няколко пазят овчарник в ,,горубляне,, и росен ме заведе да ги видя, красавец е 
|
|
|
Logged
|
|
|
|
kennel Kyurenitsa
|
 |
« Reply #514 on: October 14, 2008, 10:10:25 AM » |
|
преди на 14.09.08г.вечерта- вечерта преди да свалим овцете от балкана бил идвал вълк на кошарата /тази вечер беше там само колегата с овчарите ни/ и при борбата едното куче беше му нахапана лапата и кракът му беше започнал да се подува. на другия ден 15.09 сутринта отидохме за да свалим овцете. като тръгнахме вече валеше дъжд и след около два-три километра видях че кучето криви и трудно ни настига след двадесетия километър го видях за последно и по надолу колкото и да го виках не се появи вече. ходихме цяла седмица да го търсим и все нищо.......та до днес вчера ми звъня един колега че хора са го виждали кучето и днес го намериха но в съвсем различна и противоположна посока, задната дясна я няма изсъхнала и се е откъснала. като отида в събота ще го снимам.
|
|
|
Logged
|
|
|
|
annna_79
Jr. Member
 
Gender: 
Posts: 82
geta i neron
|
 |
« Reply #515 on: October 14, 2008, 10:24:05 AM » |
|
съжелявам, риска на професията 
|
|
|
Logged
|
|
|
|
dandi
|
 |
« Reply #516 on: October 14, 2008, 17:30:54 PM » |
|
Случва се  .То не е като да го изведеш на разходка в парка,където нищо подобно не може да му се случи.Гледаш стоката,а кучетата се оправят сами.Ще ходи с овцете и на три крака,пак е кураж. Оня ден като са връщали наште овце към овчарника(докарали ги бяхме в село да ги къпем,пътя е дълъг)2 от кучетата изчезнали-Шабан и Китан.Доста път минало стадото,тия 2-мата ги няма.Започнал да свирка мъжа ми,така както им свирка да ги вика да се хранят.....нищо.Върнал се доста назад и по едно време му се обадили някъде далече назад.Като отишъл,Шабан хванат в примка,сложена сигурно от някой бракониер,а Китан солидарен с него стои и го пази(той и овца да остоне някъде стои и я пази докато не я намерим.Няма ли го Китан,няма и стока).
|
|
|
Logged
|
|
|
|
Mad Max
|
 |
« Reply #517 on: October 15, 2008, 10:33:49 AM » |
|
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
kennel Kyurenitsa
|
 |
« Reply #519 on: October 19, 2008, 15:01:42 PM » |
|
това е кучето за което писах преди няколко дни 
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|
Mad Max
|
 |
« Reply #521 on: October 21, 2008, 04:35:23 AM » |
|
Сериозен.. 
|
|
|
Logged
|
|
|
|
dandi
|
 |
« Reply #522 on: October 21, 2008, 06:09:43 AM » |
|
Кюреница,жалко за кучето(с трите крака).Но то и така ще ходи с овцете като му заздравее.Има 2 вероятности или ще се уплашило или ще се озверило като става въпрос за вълци.Но при всички случаи ще ти е от голяма полза,ще ги усеща отдалеч и ще дава знак с поведение,ако не с лаене,защото им е яло попарата.Имали сме подобен случай тука преди години.такова куче,останало с три крака и без око,след нападение на мечка след това стана много ценно.Не и изпускаше миризмата никога! А Мърчо младши е супер.Много му се радвам.Да ти е жив и здрав 
|
|
|
Logged
|
|
|
|
kennel Vucho
|
 |
« Reply #523 on: October 21, 2008, 06:14:23 AM » |
|
Кюреница,жалко за кучето(с трите крака).Но то и така ще ходи с овцете като му заздравее.Има 2 вероятности или ще се уплашило или ще се озверило като става въпрос за вълци.Но при всички случаи ще ти е от голяма полза,ще ги усеща отдалеч и ще дава знак с поведение,ако не с лаене,защото им е яло попарата.Имали сме подобен случай тука преди години.такова куче,останало с три крака и без око,след нападение на мечка след това стана много ценно.Не и изпускаше миризмата никога! А Мърчо младши е супер.Много му се радвам.Да ти е жив и здрав  По снимките не му личи да се е стреснало кой знае колко - поне така изглежда!!! Иначе Дънди е права - Касе - син на Буян КараКитан, който е изключително куче след злополука остана и той без заден крак, подобно на това, и въпреки всичко и до ден днешен е верен страж на стадото при Исмит! По неговите думи само дето е малко по бавен иначе както казва той - пръв усеща мечката!
|
|
|
Logged
|
|
|
|
kennel Kyurenitsa
|
 |
« Reply #524 on: October 21, 2008, 08:23:25 AM » |
|
въобще не се е стреснало .... не остава овцете вързах го за един ден за да заздравее, но започна да се дърпа и мята като пуснахме овцете и си разкърви крака ....и го пуснахме
|
|
|
Logged
|
|
|
|
|